Odeszli

IMG_8798-R.I.P-2

21 stycznia 2017 r. w wieku 92 lat odszedł na wieczną wartę Druh hm. Tomasz KŁYS, instruktor, Senior ZHP

W 1848r. rozpoczął pracę jako nauczyciel, początkowo w Miedzianej, następnie w Grabowej, od 1955 r. w Porębie gdzie był dyrektorem kolejno Szkoły Podstawowej Nr. 3 i 2, aż do przejścia na emeryturę w 1986r. Jako pedagog organizował i prowadził drużyny i szczepy harcerskie w swoich szkołach. W latach 1962-82 pełnił także funkcje członka Rady i Komendy Hufca ZHP w  Zawierciu, oraz członka Komisji Kształcenia i Stopni Instruktorskich. W latach 1963-91 brał udział w akcjach letnich i zimowych jako instruktor, a później Komendant kursów, obozów zgrupowań. Aktywnie związany z harcerską akcją „Zamonit”. Od 2006r. członek Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”. Za swoją działalność społeczną wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim, złotym Krzyżem Zasługi, „Za Zasługi dla ZHP”, „Za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP”.
A dla nas, zawierciańskich instruktorów i harcerzy?
Druh Tomek, zawsze uśmiechnięty, emanujący spokojem i optymizmem. Dobry, skromny, ciepły człowiek, szanujących małych i dużych. Uczył radości z osiągania wyznaczonych celów, dla wszystkich był autorytetem i wzorem postępowania.

Takim pozostanie w naszej pamięci .Żegnaj Druhu Tomku!