O kręgu – Chorzów

W 2007 roku podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” przy Śląskiej Komendzie Chorągwi ZHP w Katowicach. Formalnie seniorzy Hufca ZHP Chorzów zorganizowali się 13 lat wcześniej – na pierwszym Zlocie „Dinozaurów”.
Miało to miejsce w Kucobach dnia 22 maja 1994 roku. Od chwili przystąpienia do SRH „Czuwaj” bierzemy czynny udział w jego działaniu.

Zloty chorzowskich „Dinozaurów” stały się kultowymi imprezami, organizowanymi co dwa lata. W 2007 roku z okazji 750-lecia istnienia naszego miasta zorganizowaliśmy dodatkowy zlot pod hasłem „Światowy Zlot Harcerskich Instruktorów Komendy Hufca Chorzów”. Na imprezie tej zameldowało się 130 osób, którzy przybyli z najdalszych zakątków całego globu między innymi z Australii, Anglii, USA, Francji, Norwegii, Niemiec. Kulminacyjnym punktem Zlotu był apel pod pomnikiem Harcerza w Chorzowie. Czując niedosyt spotkań na zlotach zaczęliśmy organizować wypady w ciekawe zakątki naszego kraju. Bogactwo i różnorodność turystycznych wypraw (średnio pięć w ciągu roku) zawdzięczamy profesjonalizmowi i talentowi organizacyjnemu dh Justyny Dudek. Wyjazdy wyjazdami, jest też dzień powszedni – nie patrząc na trapiące „Dinozaury” niedoskonałości, w każda środę dbamy o swoją kondycję na sali gimnastycznej, wykonujemy ćwiczenia rekreacyjne i rozgrywamy mecze siatkówki. Tradycją stały się listopadowe wieczornice z okazji Dnia Niepodległości oraz spotkania Wigilijne, a w ramach akcji: „Nie zapominamy o naszych zmarłych instruktorach” odwiedzamy groby naszych zamarłych przyjaciół, instruktorów, którzy odeszli na wieczną wartę. Tak w telegraficznym skrócie wyglądają nasze najważniejsze działania, jednak nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o rzeczy najważniejszej, której na imię przyjaźń. Połączyła nas wiele, wiele lat temu i jesteśmy dumni i szczęśliwi, że potrafimy ją kontynuować i jednego jesteśmy pewni – tak jak przed laty zawsze możemy na siebie liczyć, a w jesieni życia braterska, przyjazna dłoń jest nam wszystkim niezbędna.